Дистанційне навчання

 

Завдання для учнів 2-А,3-А,4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 25.05.-29.05.2020)



ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО ЕСТАФЕТИ ОЛІМПІЙСЬКОГО ДНЯ-2020
З нагоди Олімпійського дня, який щороку відзначається по всьому світу до дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету (23 червня 1894 року), з урахуванням ситуації, що склалась, Національний олімпійський комітет України ініціює проведення Олімпійського дня цього року в режимі онлайн, передбачаючи проведення символічної естафети.
З 1 по 19 червня відбудеться масштабна онлайн-естафета Олімпійського дня в нашій крайні, учасником якої може стати кожен бажаючий, адже ПРАВИЛА УЧАСТІ дуже прості.
1. Для того, щоб взяти участь в естафеті учасник повинен:
- зняти відео (тривалість 30-40 секунд) з виконанням вправи зі свого улюбленого виду спорту або спортивних рухів в кадрі й символічно передати предмет, який відображає ваш вид діяльності, а разом з цим передати й естафету наступному учаснику, якого треба позначити під/у відео;
або
- зробити фотографію з виконанням вправи зі свого улюбленого виду спорту або спортивних рухів, продемонструвавши в кадрі зображення олімпійських кілець або напис OlympicDay й передати естафету наступному учаснику, якого треба позначити в пості.
2. У відео /або в тексті посту до фото учасник повинен звернутися до аудиторії з наступними меседжами: «Долучаюся до естафети Олімпійського дня-2020 в Україні! Розділяю олімпійські цінності! Передаю естафету…».
3. Опублікувати на своїй сторінці Фейсбук або Інстаграм пост із цим відео або фото (не сторіс!!!) з хештегом #olympicday2020ua та #olympicday
4. Щотижня серед найкращих відео та фото Національним олімпійським комітетом України будуть розіграні олімпійські подарунки. Переможці будуть обрані за допомогою програми Random.
5. Найкращі відео та фото потраплять у фінальний відеоролик естафети OlympicDay-2020 в Україні із зірками українського спорту.
6. Дати проведення естафети: з 1 по 19 червня 2020 року.
Долучайтеся до естафети Олімпійського дня-2020,
розділяйте олімпійські цінності та вигравайте олімпійські подарунки!
*У кожного учасника естафети обов’язково повинен бути відкритий акаунт/сторінка, що дозволить адміністраторам НОК України побачити пост та у разі виграшу зв’язатися з переможцем.


Опрацювати матеріал з теми: "Футбол"
Зупинки м'яча
Зупинки служать засобом прийому й оволодіння м'ячем. Ціль зупинки – погасити швидкість м'яча, що котиться або летить для здійснення подальших дій.
Зупинка ногою. Основні фази руху є загальними для різних способів.
Підготовча фаза – прийняття вихідного положення – характеризується переносом ваги тіла на опорну ногу, що трохи зігнута для стійкості. Нога, що зупиняє, посилається назустріч м'ячеві.
Робоча фаза – амортизиручий рух зупиняючою ногою, яка трохи розслаблена. У момент зіткнення з м'ячем (або трохи раніш) починається рух ноги назад. Швидкість руху поступово сповільнюється.
Завершальна фаза – прийняття необхідного положення для наступних дій. Загальний центр ваги тіла переноситься убік зупиняючої ноги і м'яча.
Зупинка внутрішньою стороною стопи ). Для зупинки м'яча, що котиться, нога виноситься назустріч м'ячу. Стопа повернута назовні на 90°. У момент зіткнення м'яча і стопи нога відводиться назад до рівня опорної ноги.
При зупинці м'ячів, які низько летять, у підготовчій фазі нога, що зупиняє, більше згинається в колінному суглобі і піднімається до рівня м'яча. М'ячі, які високо летять зупиняються в стрибку.
Зупинка підошвою. При наближенні м'яча, що котиться назустріч, нога виноситься вперед. Носок піднятий вгору під кутом 30–40°. Поступальний рух назад незначний.
Для того щоб зупинити підошвою м'яч, що опускається, необхідно точно розрахувати місце його приземлення. Носок ноги піднятий. У момент торкання м'яча землі він накривається (але не давиться) підошвою.
Зупинка підйомом. При зупинці м'ячів, що опускаються з високої траєкторії, стопа ноги, розташована паралельно землі . Поступальний рух проводиться вниз-назад.
Зупинка стегном. Необхідно розташувати стегно під прямим кутом до м'яча, що летить. М'яч стикається із середньою частиною стегна. Поступальний рух проводиться вниз-назад.
Зупинка м'яча грудьми. У підготовчій фазі футболіст повертається обличчям до м'яча, ноги на ширині пліч або невеликого кроку (50–70 см), груди подаються вперед, руки злегка зігнуті. При наближенні м'яча тулуб відводиться назад, плечі і руки – вперед.
М'ячі, які високо летять, зупиняються грудьми в стрибку.
Зупинка м'яча головою рідше використовується в грі, тому що вона важка за виконанням. Зупиняють м'яч переважно чолом (середина чола) поступальним рухом вниз або назад.
Зупинка м'яча з переведенням. Сучасний футбол характеризується тим, що гравці ще до прийому (зупинки) м'яча повинні прийняти рішення про подальші дії. Зупинки з переведенням саме і дозволяють не тільки погасити швидкість м'яча, але і цілеспрямовано змінити його напрямок, зручно підготуватися для подальших дій.
Переведення переважно виконуються убік (вправо – уліво) або назад (за спину)
Розглянемо особливості переведення на прикладі переведення м'яча зовнішньою частиною підйому. Нога, що зупиняє, виноситься вперед. Стопа розвертається назовні. Рух ноги назад за м'ячем проводиться з таким розрахунком, щоб накрити його в момент відскоку. Тулуб повертається убік подальшого руху м'яча.
Ведення м'яча
За допомогою ведення здійснюються всілякі переміщення гравців з м'ячем. При веденні використується біг (іноді ходьба), удари по м'ячу ногою виконуються в різній послідовності і ритмі. Виходячи з тактичних задач удари по м'ячу при веденні виконуються різної сили. Якщо необхідно швидко подалати значну відстань, м'яч «відпускають» від себе на 10–12 м. При протидії суперника варто постійно контролювати м'яч і не «відпускати» його далі 1–2 м. Необхідно відзначити що часті удари знижують швидкість ведення.
При веденні середньою частиною підйому і носком здійснюється переважно прямолінійний рух. Ведення м'яча внутрішньою частиною підйому дає можливість виконати переміщення по дузі. Найбільш універсальним є ведення зовнішньою частиною підйому. При веденні стрибучих м'ячів використовуються удари середньою частиною підйому, стегном або головою.


Обманні рухи (фінти)
Обманні рухи виконуються в безпосереднім єдиноборстві із суперником з метою подолання його опору і створення необхідних умов для подальшого ведення гри.
Виділяються дві найбільш загальні фази обманних рухів: підготовча і фаза реалізації. Інсценівка обманних дій у першій фазі спрямована на виклик відповідної реакції супротивника. Ця фаза відповідає підготовчій фазі техніки виконання ударів по м'ячу, зупинок, ведення. Природність виконання даної фази визначає відповідну реакцію супротивника. У другій фазі реалізуються наміри футболіста. Їй властива значна варіативність, що обумовлюється ігровими ситуаціями і тактичними прийомами. Використовуються різні варіанти: відхід з м'ячем, прибирання м'яча, пропускання м'яча партнерові і їх комбінації.
Фінти «відходом» основані на принципі несподіваної і швидкої зміни напрямку руху. При атаці супротивника спереду використовується «відхід» випадом. Розглянемо дії футболіста при обманному русі вліво і відході вправо. Зближаючись із супротивником, на відстані 1,5–2 м від нього поштовхом правої ноги виконується широкий випад вперед. Суперник намагається перекрити зону проходу і переміщається убік випаду. Різким поштовхом лівої ноги виконується крок вправо. Зовнішньою частиною підйому правої ноги м'яч посилається вперед.
Якщо супротивник атакує ззаду, застосовується фінт «відходом» з переносом ноги через м'яч.
Фінти «ударом» по м'ячу виконуються під час ведення, після передачі м'яча партнером, після зупинки. Виконуючи фінт ударом по м'ячу ногою, гравець при зближенні із супротивником робить замах ударною ногою. Реагуючи на замах, супротивник намагається відібрати м'яч або перекрити зону удару. Для цього застосовується випад, шпагат, підкат, що зв'язано зі сповільненням руху або зупинкою. У залежності від ігрової ситуації у фазі реалізації виникає відхід уперед, вправо, вліво або назад.
Фінт «зупинкою» м'яча ногою застосовується під час ведення і після передачі м'яча партнером. У першому випадку починається помилкова спроба зупинки з м'ячем. Суперник, що атакує, сповільнює рух. У цей момент виникає прискорення з м'ячем.
У другому випадку після передачі займається підготовче положення для зупинки м'яча. Суперник атакує гравця. Однак той замість зупинки пропускає м'яч, повертається на 180° і опановує ним.


Відбирання м'яча
При відбиранні м'яча, атакуючий робить ривок до м'яча, коли супротивник трохи «відпустить» його від себе, і ударом або зупинкою виконує відбирання. Існують два різновиди відбирання: повний і неповний. У першому випадку м'ячем опановує сам гравець, який відбирає або його партнер. При неповному відбиранні м'яч відбивається на визначену відстань або за бічну лінію. У складних ігрових ситуаціях для відбирання м'яча використовуються випад і підкат.
Відбирання м'яча у випаді дозволяє зробити прийом на відстані 1,5–2 м. Він застосовується при спробі супротивника «обійти» гравця праворуч або ліворуч. Швидким переміщенням убік м'яча здійснюється випад. Важкодосяжні м'ячі вибиваються переважно носком у «напівшпагаті» або «шпагаті».
Відбирання м'яча в підкаті дає можливість опанувати м'ячем, що знаходиться на відстані більш 2 м від гравця. Відбирання виконується звичайно ззаду або збоку. Гравець, що атакує, зближаючись із супротивником, у падінні викидає ноги вперед. Сковзаючи по траві, він створює перешкоду на шлях м'ячу або вибиває його ногою .
Укидання м'яча через бічну лінію. При вкиданні тулуб відхиляється назад, руки з м'ячем за головою. Кидок починається з енергійного випрямлення ніг, тулуба, рук і завершується кистьовим зусиллям убік укидання. Для збільшення дальності використовується вкидання після розбігу і з падінням.

 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 19.05.2020)



ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ з футболу

1.     Що таке тактика гри?
а) продумане застосування технічно виконаних       ігрових прийомів
б) взаємодія всіх гравців у досягненні командних цілей
в) виконання частини завдань кількома гравцями - партнерами
2.     Коли футбол включено до програми Олімпійських ігор?
а) у 1896 році
б) у 1908 році
в) у 1926 році
3.     При яких порушеннях правил гравцю призначається жовта карта?
а) винен у грубій поведінці
б) серйозне порушення правил
в) систематично порушує правила гри
г) словами або жестами висловлює незадоволення рішенням судді
4.     Коли київське «Динамо» володіло Кубком володарів кубка європейських чемпіонів?
а) у 1986 році
б) у 1990 році
в) у 1972 році
г) у 1975 році
5.     Які дії при вивиху?
а) зробити фіксуючу пов’язку
б) дати повний спокій і відправити в лікарню
в) накласти шину
6.     Яка маса футбольного м’яча?
а) 700 – 750 гр.
б) 400 – 450 гр.
в) 500 – 550 гр.
7.     Людина яка контролює правила гри.
а) експерт
б) спостерігач
в) суддя
8.     Який склад команди?
а) 7 гравців
б) 15 гравців
в) 11 гравців
9.     Початком гри вважається
а) правильно виконаний удар з центра поля
б) вкидання м’яча із-за бокової лінії
10. В якій країні склалась гра в футбол у сучасному вигляді?
а) в Германії
б) в Англії
в) в Америці
11. Розміри футбольного поля
а) 60-70м х 30-45м
б) 100-110м х 64-75м
в) 80- 90м х 40-50м
12. Тривалість гри
а) 90 хв. – 2 тайми по 45 хв.
б) 120 хв. – 2 тайми по 60 хв.

в) 40 хв. – 2 тайми по 20 хв.





Завдання для учнів 2-А,3-А,4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 12.05.-19.05.2020)

УВАГА! КОНКУРС!
Відділення НОК України в Донецькій області спільно з ДОВ Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та кафедрою фізичного виховання і спорту Донбаської державної машинобудівної академії запрошують прийняти участь у конкурсі «Мій улюблений вид спорту».
Умови конкурсу: 
1. Зроби фото-колаж, який презентує твій улюблений вид спорту (колаж може містити як і особисті фото з тренувань або змагань, так і загальні фото про вид спорту).
2. Додай стислий опис. 
3. Зазнач Прізвище та Ім’я, місто, навчальний заклад. 
4. Надішли свою роботу до 19 травня 2020 року на електронну адресу: donsportosvita@ukr.net

Надіслані роботи будуть розміщені в соціальній мережі Facebook на сторінках:

Експертна комісія 20 травня визначить 30 номінантів конкурсу, серед яких програмою RANDOM.ORG буде визначена трійка переможців. А також будуть обрані дві роботи за номінацією «Глядацькі симпатії».
Переможці будуть нагороджені цінними подарунками.


Хто прийме учать у челенджі звіт надіслати на електронну адресу

lyanatovt@gmail.com



Для тих хто не має можливості прийняти участь у челеджі виконують завдання за розкладом.

Завдання для учнів  8-Б, 9-А,  10-А  класів

 ( 15.05.2020)






Зміст
Клас
1.
Написати повідомлення, або зробити презентацію на тему: «Найвідоміші футболісти світу».
10-А
2.
Написати повідомлення, або зробити презентацію на тему: «Найвідоміші футболісти України».
8- Б
9-А

Завдання для учнів  5-А, 6-А, 7-А, 10-А  класів

 ( 14.05.2020)



Тема: "Удари по м'ячу" (модуль футбол)
Опрацювати матеріал, назвати види ударів 1,2,3,4,5 мал.

Удари по м'ячу є основним засобом ведення гри. Вони виконуються ногою і головою. Спрямованість ударів розрізняється траєкторією і швидкістю руху м'яча. Швидкість руху м'яча залежить від початкової швидкості ударної ланки (нога або голова) і м'яча в момент зіткнення, а також від співвідношення їхніх мас.
Удари по м'ячу ногою виконуються наступними основними способами: внутрішньою стороною стопи, внутрішньою, середньою і зовнішньою частинами підйому, носком і п'яткою. Удари виробляють по нерухомому, м'ячу, що котиться або летить з місця, рухаючись, у стрибку, з поворотом, у падінні і т.д. Можна виділити основні фази рухів, що є загальними для багатьох способів.
Попередня фаза – розбіг (відсутній при ударах з місця). Величина розбігу, його швидкість визначаються індивідуальними особливостями футболістів і тактичних задач. Розбіг варто розраховувати так, щоб удар по м'ячу був виконаний заздалегідь наміченою ногою. Розбіг сприяє попередньому нарощуванню швидкості ударних ланок
Підготовча фаза – замах ударною ногою. Замах виконується під час останнього бігового кроку. Значно, часто близьке до максимального, розгинання стегна і згинання гомілки, у результаті чого збільшується шлях стопи і попередньо розтягуються м'язи передньої поверхні стегна, дозволяє виконати удар необхідної сили. Правильному й ефективному виконанню фази істотно сприяє трохи подовжений останній крок розбігу. Він перевищує по величині інші на 35–50%.
Опорна нога, трохи зігнута в колінному суглобі, ставиться збоку від м'яча.
Робоча фаза – ударний рух і проводка. Ударний рух починається в момент постановки опорної ноги з активного згинання стегна. Причому кут, утворений стегном і гомілкою, зберігається. Перед ударом відзначається «гальмування» стегна («парадокс Чхаидзе»). Різким рухом гомілки, що «захльостує», і стопи виконується удар по м'ячу. У момент удару нога сильно напружена в гомілковостопному і колінному суглобах, що дозволяє збільшити масу ланки, яка виконує удар. Час зіткнення м'яча і стопи варто зберігати як можна довше, тому що швидкість польоту м'яча залежить від прикладеної сили і часу її дії. «Проводка» багато в чому визначає напрямок м'яча.
Удар, що проходить через центр м'яча або в безпосередній його близькості, прийнято називати прямим. Прямий удар виконується практично всіма способами.
При різаних ударах напрямок руху ноги йде по дотичній до м'яча, що викликає його обертання. Сильно обертовий м'яч зустрічає опір повітря, що змінює його траєкторію (ефект Магнуса) і відхиляє убік обертання. Часто тактичні розуміння викликають необхідність скоротити час виконання фаз руху, зменшити його амплітуду і м'язові зусилля. Техніка ряду способів удару має деякі специфічні особливості.
Удар внутрішньою стороною стопи застосовується в основному при коротких і середніх передачах, а також при ударах із близької відстані. Ударний рух починається з одночасного згинання стегна і повороту назовні ударної ноги. У момент удару і проводки стопа знаходиться строго під прямим кутом до напрямку польоту м'яча.
Удар внутрішньою частиною підйому має значну силу і точністю. Використовується при середніх і довгих передачах, «прострілах» уздовж воріт і ударах по цілі з усіх дистанцій. Розбіг виконується під кутом у 30–60° по відношенню до м'яча і цілі. Замах близький до максимального. Опорна нога ставиться на зовнішній звід підошви. Тулуб трохи нахилений убік опорної ноги. У момент удару носок відтягнутий униз.
Удар середньою частиною підйому проводиться з розбігу, місце початку якого знаходиться приблизно на одній лінії з м'ячем і ціллю . Замах і ударний рух виконуються в одній площині. Носок ударної ноги максимально відтягнути униз. Умовна вісь, що як би з'єднує м'яч і колінний суглоб, у момент удару і «проводки» строго вертикальна.
Удар зовнішньою частиною підйому найбільше часто застосовується для виконання різаних ударів. Структура рухів при ударах середньою і зовнішньою частиною підйому схожа. Відмінності полягають у тім, що під час ударного руху гомілка і стопа повертаються усередину . 
Удар носком використовується, коли необхідно зробити несподіваний, без підготовки, удар по меті. При ударі місце початку розбігу, м'яч і ціль знаходяться на одній лінії. Останній крок розбігу – замах. У момент удару носок трохи піднятий.
Удар п'ятою рідше застосовується в грі через складність виконання, незначної сили і точності. Достоїнство удару – несподіванка для суперників . Опорна нога ставиться на рівні м'яча. Для замаху ударна нога рухається над м'ячем і виноситься вперед. Удар виконується різким рухом ноги назад. Стопа розташована паралельно землі.
Удари по м'ячу, що котиться, не відрізняються від виконання ідентичних способів по нерухомому м'ячу. Головна задача полягає в тім, щоб скоординувати швидкість власного руху з напрямком і швидкістю м'яча. При ударі по м'ячу, що котиться від гравця, опорна нога ставиться збоку – за м'яч. При ударі по м'ячу, що котиться назустріч, опорна нога не доходить до м'яча. Якщо м'яч котиться збоку, то раціонально виконати удар ближжою до м'яча ногою. У всіх випадках відстань постановки опорної ноги від м'яча залежить від швидкості його руху. Ударний рух виконується, коли м'яч наблизиться до опорної ноги.
Удари по м'ячу, що летить.
Так як швидкість м'ячів, що летять, найчастіше вище, ніж тих, що котяться, то головні труднощі полягають у визначенні місця зустрічі з м'ячем, що летить. При ударах по м'ячах що опускаються і низько летять структура руху схожа з ударами по м'ячах, що котяться. Удари з поворотом і з напівліта мають деякі особливості.
Удар з поворотом використовується для зміни напрямку польоту м'яча і виконується середньою частиною підйому. Опорна нога повертається в напрямку удару. Тулуб відхиляється убік опорної ноги. З поворотом тулуба починається ударний рух у горизонтальній площині.
Удар з напівліту проводиться середньою або зовнішньою частиною підйому по м'ячу відразу ж після його відскоку від землі. Опорна нога ставиться ближче до місця приземлення м'яча. Безпосередньо після відскоку наноситься удар. Гомілка в момент удару і «проводки» вертикальна, носок відтягнутий.
Удари по м'ячу головою є ефективним засобом ведення гри. Вони використовуються як при завершальних ударах, так і для передач партнерові. Удари виконуються без стрибка й у стрибку. У процесі гри в основному використовуються удари середньою і бічною частиною чола.
Удар серединою чола. Вихідним положенням при ударі без стрибка є стійка, при якій ноги розташовані в невеликому кроці. Роблячи замах, тулуб відхиляється назад, нога що стоїть позаду трохи згинається, вага тіла переноситься на цю ногу. Руки злегка зігнуті. Ударний рух починається з разгинання ноги, випрямлення тулуба і закінчується різким рухом голови вперед. Вага тіла переноситься на ногу, яка стоїть спереду.
При ударі в стрибку виконується поштовх нагору двома або одною ногою. Після відштовхування тулуб відхиляється назад. У найвищій точці стрибка реалізується удар по м'ячу.
По важкодосяжному м'ячу, що летить, (3–4 м від гравця) виконується удар головою в падінні.
Удар бічною частиною чола використовується, коли м'яч летить збоку від гравця. Вихідним положенням є стійка ноги нарізно (30–50 см). Якщо м'яч наближається ліворуч, то для замаху тулуб нахиляється вправо. Ударний рух починається з розгинання ноги і випрямлення тулуба. Вага тіла переноситься на ліву ногу.

Назвіть види ударів.
Відповіді відправити на електронну адресуlyanatovt@gmail.com
1.

2.

3.

4.

5.








Завдання для учнів  5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А  класів

 ( 13.05.2020)


Написати повідомлення або зробити презентацію на тему: « Правила гри у футбол " відправити на електронну адресуlyanatovt@gmail.com



Модуль «Футбол»



Футбол – колективна спортивна гра, використання правильного підходу щодо техніки гри сприятиме розвитку необхідних фізичних якостей футболістів, загальному фізичному розвитку особистості та принесе бажані результати від занять даним видом спорту.

Гра у футбол найбільшою мірою сприяє різнобічному фізичному розвиткові спортсмена, але разом з тим пред'являє винятково високі вимоги до його серцево-судинної системи, нервово-м'язового апарату, до всіх сторін його психіки: сприйняття, уваги, пам'яті, мислення, до вольових і моральних якостей.

Постійно змінюється ігрова ситуація, безперервна боротьба за м'яч сполучені з найрізноманітнішими рухами і техніко-тактичними діями. У залежності від ігрового амплуа і спортивної кваліфікації в ході гри футболіст виконує до 300 пробіжок, до 140 ривків і прискорень. Під час гри він пробігає 5–8, а в окремих іграх до 10 км. Численні різкі зупинки і повороти, стрибки в різних напрямках характеризують рухову діяльність гравців. Частота серцевих скорочень у футболістів під час гри коливається в межах від 130 до 200 уд/хв.
футбол – колективна спортивна гра, використання правильного підходу щодо техніки гри сприятиме розвитку необхідних фізичних якостей футболістів, загальному фізичному розвитку особистості та принесе бажані результати від занять даним видом спорту.
Фізична підготовка футболіста
Загальна фізична підготовка футболіста забезпечується вправами загальрозвиваючого характеру і вправами з інших видів спорту (легкої атлетики, гімнастики, баскетболу, гандболу, хокею, лижного спорту, плавання і т.д.). За допомогою таких вправ досягається розвиток і зміцнення м'язового апарату, поліпшується функціональна діяльність всіх органів і систем організму, забезпечується всебічний розвиток рухових якостей, підвищується загальна тренованість спортсмена.
Зміст і методика спеціальної фізичної підготовки будується з урахуванням особливостей ігрової діяльності футболіста: безперервною зміною ситуацій на полі; безперервністю навантажень, нерівномірним чергуванням роботи і відпочинку; необхідністю виконувати складні рухи в умовах постійно наростаючого стомлення; мінливістю рухових засобів і ігрових прийомів.
До засобів спеціальної фізичної підготовки футболістів відносять: змагальні вправи; вправи, подібні із змагальними за кінематичними і динамічними характеристиками, механізмами енергозабезпечення, структурі роботи м'язів. Всі інші вправи відносяться до засобів загальної фізичної підготовки.
Таким чином, до засобів спеціальної фізичної підготовки відносяться лише ті, виконання яких сприяє розвиткові спеціальних якостей. Однак величина і характер переносу непостійні: вони залежать від рівня тренованості футболіста і його кваліфікації. Чим вище тренованість футболіста, тим менша кількість вправ є для нього засобом спеціальної підготовки. У новачків і малотренованих футболістів практично будь-яка вправа викликає ефект при тренуванні, і тому вправ спеціальної підготовки для спортсменів такого класу досить багато.
Розрізняють спеціальні вправи з м'ячем і без м'яча. Інтенсивність і тривалість їхнього виконання, число повторень, час відпочинку між ними залежить від характеру і величини фізичних навантажень, що повинні строго відповідати тому або іншому методу тренування (рівномірний, перемінний, повторний, інтервальний).
За спрямованістю впливу тренувальні навантаження поділяються на наступні види: аеробна (удосконалювання загальної витривалості), анаеробна (удосконалювання швидкісно-силових якостей і швидкісної витривалості), аеробно-анаеробна (удосконалювання усіх видів витривалості).
Особливості техніки футболу
Техніка пересування
Техніка пересування містить у собі біг, стрибки, зупинки, повороти. Доцільне і раціональне використання прийомів пересування, їхніх способів і різновидів дозволяє ефективно вирішувати тактичні задачі як в атаці (відкривання для одержання м'яча, для відволікання супротивника і т.д.), так і в обороні (вибір позиції, закривання гравця і т.д.).
Біг – основний засіб пересування у футболі.
Біг звичайний застосовується гравцями в основному для виходу на вільне місце, переслідування супротивника і т.д. Біг названий звичайним, тому що по системі руху (розподіл на фази одиночної опори і польоту) він не відрізняється від спринтерського бігу. Є только розходження в довжині і частоті кроків, їх ритмі. Довжина бігових кроків у футболістів менше, а частота трохи вище. Менш тривалий період фази польоту сприяє виконанню необхідних швидких зупинок і поворотів, різких змін напрямку бігу.
Біг спиною вперед, приставним і схресним кроком є специфічним засобом пересування і використовується головним чином у сполученні зі звичайним бігом
Стрибки у футболі різноманітні. Вони використовуються при виконанні окремих способів ударів, при зупинках м'яча й у деяких фінтах. У грі застосовуються стрибки вперед, у сторони, вгору. Розрізняють стрибки поштовхом однієї і двома ногами.
Зупинки – ефективний засіб зміни напряму руху. У залежності від розташування супротивника після раптової зупинки виконуються ривки в різних напрямках, відходи як з м'ячем, так і без м'яча. Застосовуються два прийоми зупинки: стрибком і випадом.
Повороти дозволяють з мінімальною утратою швидкості змінювати напрямок руху футболістів. Після поворотів звичайно виникають стартові дії. Використовуються прийоми поворотів: переступанням, стрибком, на опорній нозі.
Техніка польового гравця
Польові гравці використовують усе різноманіття техніки пересувань і техніки володіння м'ячем. Тому кожен гравець повинен володіти стабільною навичкою виконання всіх груп прийомів.






Завдання для учнів  4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А,  класів

 ( 12.05.2020)


Написати повідомлення або зробити презентацію на тему:"Техніка безпеки під час занять футболом.  Надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com


Завдання для учнів 2-А,3-А,4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 05.05.-11.05.2020)

ЧЕЛЕНДЖ! ЧЕЛЕНДЖ! ЧЕЛЕНДЖ!
Відділення НОК України в Донецькій області спільно з ДОВ Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та кафедрою фізичного виховання і спорту Донбаської державної машинобудівної академії (Медіа-група "АКАДЕМІЯ" ДДМА) запрошують прийняти участь у челенджі «Твої креативні тренування в домашніх умовах».

Умови челенджу:

1. Зроби відео тривалістю до 30 секунд своїх креативних тренувань в домашніх умовах (нестандартний підхід, нетипове спортивне обладнання, нові фізичні вправи).
2. Додай стислий опис.
3. Зазнач Прізвище та Ім’я, місто, навчальний заклад.
4. Надішли свою роботу до 11 травня 2020 року на електронну адресу: donsportosvita@ukr.net

Роботи, в яких виконані всі умови челенджу, будуть розміщені в соціальній мережі Facebook на сторінках:

Відео за бажанням можете розмістити на власній сторінці соцмереж.
А 12 травня провідні спортсмени Донецької області визначать трійку переможців челенжду, які і будуть нагороджені призами.

Хто прийме учать у челенджі звіт надіслати на електронну адресу
lyanatovt@gmail.com

Для тих хто не має можливості прийняти участь у челеджі виконують завдання за розкладом.

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
 для перевірки теоретичних знань
 для учнів 8-Б, 9-А,10-А класів (08.05.2020)

Дати відповіді на запитання, сфотографувати  надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com



1. В якому році відбулися перші зимові Олімпійські ігри? 
а) 1920р.;                     б)1924р.;                    в) 1932р..
    2. Зимові Олімпійські ігри та ігри Олімпіад проводяться з інтервалом :
а)  у два роки;      б) у чотири роки;      в) у один рік.
    3. Хто автор «Ода спорту»?
а) Кубертен;           б) Софокл;            в) Евріпід.
    4. Де поховано серце П’єра де Кубертена за його бажанням?
а) Спарті;               б) Олімпії;                  в) Афінах.
    5. На яких Олімпійських іграх була представлена, в рамках культурної програми , «Ода спорту»?
а) на III Олімпійських іграх;
б) на I Олімпійських іграх;
в) на V Олімпійських іграх.
    6. В якому році і де відбулися Олімпійські ігри в СССР?
а) 1976р., Київ;     б) 1980р., Москва;    в) 1984р., Мінськ.
     7. ВІЛ/СНІД не передається через:
а) кров;        б) рукостискання;      в) статевим шляхом.
     8.  Чи зараховується результат стрибуна в довжину, якщо він не доступив до бруска відштовхування?
а) зараховується; 
 б) не зараховується; 
 в) перестрибує.
     9. Якого кольору прапорець піднімає старший суддя, якщо учасник по стрибках у довжину правильно виконав вправу?
а) білий;                 
б) синій;                        
в) червоний.
     10. Які види стрибків входять до Олімпійських ігор?
а) стрибки через скакалку;                                                    
б) стрибки у висоту;                                                               
в) стрибки з місця;
г) потрійний стрибок;
д) стрибок із жердиною.
     11. Для збереження та зміцнення фізичного здоров’я,
дітей необхідно залучати до занять фізичними вправами:
а) з 7- річного віку;
б) із дня народження;
 в) з 10-річного віку.
     12. Для попередження перевтоми під час занять фізичними вправами необхідно:
а) правильно дозувати навантаження;
б) визначати ЧСС;

в) визначати життєву ємкість легенів.

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
 для перевірки теоретичних знань
 з теми «Легка атлетика»
 для учнів 5-А, 6-А,7-А,10-А класів (07.05.2020)

Дати відповіді на запитання, сфотографувати  надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com

1.     Які фізичні вправи включає в себе легка атлетика?
а) ходьба
б) біг
в) нахили
г) стрибки
д) кидання (метання)
е) багатоборство
2.     Які бігові дистанції класифікуються, як середні?
а) 15000м
б) 800м
в) 400м
г) 1000м
3.     Назвіть способи стрибків у довжину.
а) «перекидний»
б) «ножиці»
в) «зігнувши ноги»
г) стрибок у «кроці»
д) «вигнувшись»
4.     За рахунок яких рухів підсилюється відштовхування у стрибках?
а) за рахунок розгинання тулуба
б) за рахунок маху рук
в) за рахунок поворотів
5.     Яка контрольна вправа для визначення спритності?
а) човниковий біг 4 х 9м
б) біг на 30м
в) біг на 60м
6.     Які бігові види легкої атлетики включені до шкільної програми з  фізичної культури?
а) біг на короткі дистанції
б) човниковий біг
в) біг з перешкодами
г) бар’єрний біг
д) кросовий біг
7.     Назвіть основні складові елементи техніки бігу.
а) стартовий розгін
б) фінішування
в) біг по дистанції
г) нахил вперед
д) старт
8.     Що означає «дозувати навантаження»?
а) здатність організму людини виконувати можливу роботу протягом най тривалішого часу
б) встановлювати таку величину або норму, яка потрібна для досягнення заданого результату
9.     Відмітьте види змагань, які не належать до легкої атлетики?
а) тріатлон
б) десятиборство
в) метання
г) ходьба
д) сучасне п’ятиборство
е) біг
10. Яка максимальна бігова дистанція включена до діючої програми з фізичної культури для учнів загальноосвітніх шкіл для юнаків?
а) 6000м
б) 5000м
в) 3000м
11. Як називається збільшення швидкості після старту?
а) старт
б) стартовий розбіг
в) прискорення
12. Що таке фізичний розвиток?
а) це процес зміни форм і функцій організму протягом життя
б) це рівень розвиток рухових умінь, навичок, фізичних якостей 

Завдання для учнів  5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А  класів

 ( 06.05.2020)


Техніка виконання стрибка в довжину з розбігу

(модуль легка атлетика)

Дати відповіді на запитання!

1.Скільки етапів у стрибку в довжину з робігу?

2. Яка дистанція розбігу у чоловіків і у жінок?

3. Чому не можна приземлятися на розпрямлені ноги?

4. Які існуть способи виконання стрибка в довжину з розбігу?


 




Стрибок у довжину з розбігу також є складною вправою з точки зору техніки її виконання. Основна складність вправи полягає в тому, що воно складається з декількох неповторюваних етапів. Щоб добитися максимального результату, атлету необхідно виконувати всі етапи з максимальною потужністю.

В усіх видах стрибків прийнято виділяти чотири етапи — розбіг, відштовхування, політ, а також приземлення. Зауважимо, що під час польоту можуть використовуватися три способи стрибка: з зігнутими ногами, прогнувшись і «ножиці». Відзначимо кілька факторів, які важливі для отримання максимального результату:

o    намагайтеся під час розбігу набрати максимальну швидкість і зберегти її в момент відштовхування;

o    при відштовхуванні атлет повинен мати здатність змінювати горизонтальне рух тіла на необхідний кут, але при цьому зберігаючи швидкість вильоту;
o    продовжувати відповідну вибраного способу руху під час польоту і приготувати себе до приземлення;
o    перед контактом з землею необхідно винести стопи максимально вперед і високо, намагаючись запобігти падіння.
Найчастіше для розбігу чоловіки використовують дистанцію метрів на 50, а жінки — від 35 до 40. Це дозволяє набирати перед відштовхуванням швидкість в 99 відсотків від максимальної. Однак дистанція для розбігу є індивідуальним параметром, і кожен спортсмен повинен підібрати її під себе.

Завдання для учнів  5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А,  класів


 ( 05.05.2020)


1. Виконувати фізкультхвилики за можливістю зняти відео і надіслати на електронну адресу.

Приклад фізкультхвилинки.








2. Дати відповіді на запитання з теми:"Стрибки у довжину з місця" .Записати у зошиті, сфотографувати і відправити на електронну адресу. lyanatovt@gmail.com
1.Скільки етапів у стрибку в довжину з місця?
2. Назвіть ці етапи.
3. Чому не можна приземлятися на розпрямлені ноги?

4. Назвіть основні помилки при виконанні стрибків у довжину з місця.


Тема: "Стрибки в довжину з місця, техніка виконання"(модуль легка атлетика)

Дізнайтеся, секретну техніку стрибків у довжину, яка дозволить вам брати перші місця на будь-яких змаганнях.

Класичні стрибки в довжину з місця являють собою самостійний вид змагань під час здачі нормативів на шкільних уроках фізичної культури, часто є елементом програми легкоатлетичного багатоборства або виконуються у вигляді окремого вправи для гармонійного розвитку атлета. Слід пам’ятати, що навички стрибків у довжину з місця не повинні обмежуватися виключно прикладними знаннями.
Ця вправа є хорошим способом розвитку швидкісно-силових якостей, спринтерських навичок і стрибучості. Сьогодні мова піде про правильну техніку виконання стрибків у довжину з місця. Ми також розберемо основні помилки, а також способи їх усунення. Крім цього ви отримаєте рекомендації щодо організації правильних тренувань.

Перед тим, як розповісти про техніку виконання стрибків у довжину з місця, давайте розглянемо основні характеристики цієї вправи. Кожна людина ще з часів занять фізкультурою в школі знає, що вправа виконується завдяки одночасному відриву від поверхні стартовою ніг і необхідно в польоті подолати максимально велику дистанцію.
Після контакту з землею потрібно випростатися і вийти із зони приземлення. Після цього вимірюється довжина стрибка по перпендикуляру між крайньою точкою відриву і приземленням. Причому точка дотику являє собою найближче місце приземлення будь-якою частиною тіла атлета. Для об’єктивної оцінки фізичної форми стрибуна створені спеціальні нормативи для різних вікових груп:
o    школярі у віці 8-10 років — 120-160 сантиметрів;
o    школярі у віці 11-15 років — від 150 до 200 сантиметрів;
o    чоловіки і підлітки у віці 16-30 років — від 200 до 240 сантиметрів.
Для представниць прекрасної половини людства вікові категорії залишаються колишніми, а нормативи знижені на десять відсотків у порівнянні з хлопчиками і чоловіками.

Техніка виконання стрибків у довжину з місця

Давайте детально розглянемо техніку виконання стрибків у довжину з місця поетапно.

Підготовка до стрибка (відштовхування)

Це перший етап, який передбачає прийняття початкової позиції. Це важлива фаза, так як багато в чому саме від неї залежить сила поштовху і загальний результат вправи. Щоб зайняти правильну позицію ви повинні виконати наступні дії:
1.    Станьте біля стартової лінії.
2.    Ноги повинні розташовуватися на рівні плечових суглобів.
3.    Підніміть руки і одночасно підніміться на шкарпетки, прогинаючи поперек.
4.    Руки опускаються вниз і злегка відводяться назад. Ліктьові суглоби необхідно зігнути, щоб з’явилася можливість висунути тіло вперед.
5.    Ноги ставляться на всі стопу.
6.    Згинайте колінні і тазостегнові суглоби так, щоб вони виявилися на рівні шкарпеток.

Відштовхування

Цей етап необхідно виконувати відразу після попереднього без зупинки в той момент, коли тіло ще рухається вниз по інерції, а тазостегнові суглоби вже почали розгинатися. Викидайте руки вперед по напрямку стрибка. Розглянемо другу фазу техніки виконання стрибків у довжину з місця більш детально:
1.    Різко викидайте руки вперед.
2.    Підтягуйте вперед тазостегнові суглоби.
3.    Розгинайте колінні суглоби.
4.    Вибуховим рухом відривайте ноги від землі.

Політ і приземлення

Коли атлет знаходиться в повітрі, необхідно підтягнути колінні суглоби до грудей, а тіло витягнути в пряму лінію. Коли стадія польоту завершується, необхідно опустити руки, а стопи винести вперед. Після цього відбувається контакт із землею і атлет приземляється. Ось всі рухи, які необхідно виконувати стрибуну під час польоту і приземлення:
1.    При контакті з землею необхідно вивести руки вперед, щоб було простіше утримувати рівновагу.
2.    Колінні суглоби згинаються, щоб приземлення було пружним і тим самим знижується навантаження на суглобово-зв’язковий апарат.
3.    Коли атлет приземлився, він повинен випрямитися і покинути зону виконання вправи.
Тут необхідно дати невелике пояснення, якщо ви хочете домогтися максимальних результатів. Пам’ятайте, що приземлятися на розпрямлені ноги категорично заборонено, оскільки може призвести до отримання травми колінних суглобів. Також вам слід спочатку відпрацювати всі розглянуті нами етапи техніки виконання стрибків у довжину з місця окремо. Після цього об’єднайте їх і переходьте до тренування всього вправи в цілому.

Основні помилки при виконанні стрибків у довжину з місця



Найчастіше початківці спортсмени і школярі недостатньо добре освоюють техніку і в результаті здійснюють наступні помилки:
o     руки і ноги рухаються не узгоджено;
o    ноги опускаються занадто рано;
o    колінні і тазостегнові суглоби розпрямляються не до кінця;
o    мала амплітуда руху рук;
o    в момент контакту з землею стрибун падає.
Відразу хочеться нагадати про важливість якісної розминки перед тренуванням. Це вкрай важливий елемент всього заняття, який дозволить вам уникнути травм. Говорячи про способи усунення помилок при виконанні стрибка в довжину з місця, слід нагадати про найбільш часті причини отримання незадовільних результатів — недостатня сила м’язів ніг і плечового пояса, а також слабка загальна фізична підготовка.
Якщо ви вважаєте, що з силовими параметрами у вас все добре, але бажаєте стрибати далі, то скористайтеся наступними рекомендаціями:
1.    Підійдіть з повною відповідальністю до вивчення техніки виконання стрибків у довжину з місця.
2.    Зміцнюйте м’язи верхнього відділу корпусу з допомогою силових вправ.
3.    Тренуйте інші види стрибків: у висоту, потрійний, з розбігу і т. д.
4.    Бігайте кроси.
5.    Щодня виконуйте вправи для розтяжки м’язів.
6.    Слідкуйте за прогресом в результатах і вносіть  відповідні зміни в тренувальну програму для їх поліпшення.

Завдання для учнів 2-А,3-А,4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 27.04.-29.04.2020)


⚡️Мінцифра закликає взяти участь у #діджитал_фізра_челендж та отримати подарунки.
Вони почали спортивний челендж на карантині! Умови прості:
1) Виконати кілька вправ підряд: 10 віджимань, 10 скручувань на прес, 30 секунд у планці.
2) Зняти тренування на відео та додати в соцмережі  (фейсбук ) з хештегом #діджитал_фізра_челендж

Переможці отримають:
✔️10 книжок про футбол для дітей ShakhtarKidsBook
✔️3 м‘ячі з підписами зіркових футболістів
✔️2 світшоти Дія
15 переможців оберемо 30 квітня через random.org. Челендж запущено за підтримки: ФК «Шахтар», Фонду Ріната Ахметова та команди Дія.
Долучайтесь до челенджу 💪Вийдемо з карантину здоровими та красивими!

Зробити скріншот надіслати на на електронну адресу lyanatovt@gmail.com

Хто  немеє можливості зробити відео виконують наступні завдання з модуля легка атлетика. 
Роботи надіслати до 30.04.2020р. на електронну адресу lyanatovt@gmail.com




Завдання
Клас
1.
Скласти комплекс ранкової гімнастики 8-10 вправ без предметів
5- А
2.
Зробити презентацію на тему:  «Видатні спортсмени сучасності» (легка атлетика)
6- А
3.
Скласти комплекс вправ для розвитку швидкості
7- А
4.
Скласти комплекс вправ для розвитку спритності
8 - Б
5.
Скласти комплекс вправ для розвитку швідкісно-силових якостей
9- А
6.
Зробити презентацію на тему:  «Техніка безпеки під час занять легкою атлетикою».
10 - А


Завдання для учнів 2-А,3-А,4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 21.04.-24.04.2020)



Завдання:  зняти невеличке відео обов’язково  під час виконання руханки або фізичних вправ, надіслати на на електронну адресу lyanatovt@gmail.com



Учні, які розмістять відео в своєму Instagram хештег #juniorz щоденно зможуть брати участь у розіграші вау боксів та призів.


Учень 6-А класу - Тарадаєнко Максим вже отримав свій  подарунок від #juniorz


Виконувати гімнастику для очей, за можливістю зняти відео і надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com.



Завдання для учнів 2-А,3-А,4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів ( 13.04.-17.04.2020)


Завдання:  зняти невеличке відео обов’язково  під час виконання руханки або фізичних вправ, надіслати на на електронну адресу lyanatovt@gmail.com

Учні, які розмістять відео в своєму Instagram хештег #juniorz щоденно зможуть брати участь у розіграші вау боксів та призів.





Завдання для учнів 2, 3 ,4 - А класів  (10.04.2020)


Виконувати загальнорозвиваючі вправи, кожну вправу повтирити 10-12 р.по можливості зняти відео і надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com.




Завдання для учнів 8-Б, 9-А, 10-А класів (10.04.2020)



Приклад відео на оцінку 12 балів.






Виконувати комплекс загально розвивальних вправ на місці (кожну вправу повторити 6-8р).






Виконувати 4 види планки по 3 підходи для 8-Б, 4 підходи для 9-А і 10 - А класів, зняти відео і надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com

(Підготовча і спец. мед. групи не виконувати планку!!!)






Завдання для учнів 3 ,4 - А класів  (09.04.2020)


Виконувати фізкультхвилинки на протязі дня, по можливості зняти відео і надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com.




Завдання для учнів 5,6,7 ,10-А класів (09.04.2020)



Комплекс загально розвивальних вправ  на місці







1. Виконувати комплек і зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com








1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс).
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3 - зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        

7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 - зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.


2. Виконувати вправи, зняти відео і надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com.


Вправа для преса № 1. Кругові рухи тулуба вправо і вліво. Ноги ширше плечей, руки за головою. При русі вниз - видих, при підніманні - вдих. Темп середній.

Повторити в кожну сторону  в 2-3 підходи. Відпочинок між підходами 2-3 хвилини.

5 клас - повторити 10 раз.

6 клас -повторити 12 раз.

7 клас - повторити 14 раз.

10 клас -повторити 20 раз.


Вправа для м`язів преса № 2. У положенні лежачи на спині, закріпіть ноги за край дивана. Пружними рухами підійміть тіло, не згинаючи ніг, намагаючись торкнутися руками ступень. Повільно повертайтеся в початкове положення. 

5 клас - повторити 10 раз.

6 клас -повторити 12 раз.

7 клас - повторити 14 раз.

10 клас -повторити 20 раз.


 Вправа для преса № 3. В.П. - Сидячи на колінах, руки вперед. Опускайтеся на праве стегно, відводячи руки вліво, потім повернутися у вихідне положення і виконати теж в іншу сторону. Виконати на кожну сторону.

5 клас - повторити 6 раз.

6 клас -повторити 8 раз.

7 клас - повторити 10 раз.

10 клас -повторити 15 раз.

Завдання для учнів 3 - А класу  (08.04.2020)


Виконувати фізкультхвилинки на протязі дня, по можливості зняти відео і надіслати на електронну адресу lyanatovt@gmail.com.




Завдання для учнів 5-10 класів (08.04.2020)


1. Виконувати комплекс загально розвивальних  на місці.


2. Дати відповіді на запитання з теми: "Класифікація та характеристика основних легкоатлетичних видів", записати у зошиті, сфотографувати і відправити на електронну адресу. lyanatovt@gmail.com

1. Які види легкої атлетики ви знаєте?

2. Що таке естафетний біг ?

3. Які види стрибків ви знаєте?

4. Які якості розвиває в людині спринтерській і бар'єрний біг?

5. Які види бігу входять до легкоатлетичного багатоборство?

6. Що таке Метання?



3.Виконувати вправи, зняти відео і надіслати на електронну адресу.

Вправи для зміцнення м`язів черевного преса Зміцнюємо м`язи преса. Вправи робляться натще або за дві години після їжі. Ці вправи зажадають від вас терпіння і старанності, але результат не змусить себе чекати.

 Вправи для м`язів черевного преса:

№ 1. Лягти на підлогу, застелений килимком, покласти на живіт ускладнення. Видихнути животом якомога сильніше, виштовхуючи предмет. Затриматися в такому положенні декілька секунд. Потім вдихнути і розслабитися. 

5 клас - повторити 10 раз.

6 клас -повторити 12 раз.

7 клас - повторити 14 раз.

8 клас -повторити 16 раз.

9 клас -повторити 18 раз.

10 клас -повторити 20 раз.



 № 2. Вправа для зміцнення м`язів черевного преса. Сісти на табурет, ноги зафіксувати, руки за головою. Спочатку нахилитися назад - вниз, потім до ніг. При нахилі назад - вдих, при нахилі вперед - видих. Темп повільний і середній. 

5 клас - повторити 10 раз.

6 клас -повторити 12 раз.

7 клас - повторити 14 раз.

8 клас -повторити 16 раз.

9 клас -повторити 18 раз.

10 клас -повторити 20 раз.



№ 3. Кругові рухи ногами, лежачи на спині. Лягти на спину, руками взятися за який-небудь важкий предмет (диван, ліжко). Підняти ноги, зробити  кругові рухи вліво і вправо в 2 - 3 підходи. Відпочинок після кожного підходу 2-3 хвилини. Темп середній і швидкий. Дихання довільне. 

5 клас - повторити 10 раз.

6 клас -повторити 12 раз.
7 клас - повторити 14 раз.
8 клас -повторити 16 раз.
9 клас -повторити 18 раз.
10 клас -повторити 20 раз.

Класифікація та характеристика основних легкоатлетичних видів.
Легка атлетика включає в себе 5 основних видів - ходьбу, біг, стрибки, метання і багатоборство, в кожному з яких, у свою чергу, є ряд різновидів. В останній спортивної класифікації з легкої атлетики у жінок налічується 50 видів, що проводяться на стадіонах, шосе і пересіченої місцевості, та 14 видів спорту, що проводяться в приміщеннях; у чоловіків - 56 і 15 видів відповідно.
За структурою легкоатлетичні види спорту ділять на циклічні, ациклічні і змішані, а з точки зору переважного прояву фізичних якостей: швидкісні, силові, швидкісно-силові, швидкісної витривалості, спеціальної витривалості.
До циклічним видам легкої атлетики, тобто вимагає багаторазового прояви одного і того ж циклу руху, відносяться ходьба і гладкий біг. До ациклічним видам, що складаються з різних циклів руху, відносяться легкоатлетичні стрибки і метання, а до змішаних видів - бар'єрний біг, біг з перешкодами, кросовий біг.
Ходьба - природний спосіб пересування людини. Спортивна ходьба відрізняється від звичайної як більшою швидкістю, так і своєрідною технікою, яка забезпечує значну швидкість і економічність руху. При систематичних заняттях спортивною ходьбою активізується діяльність серцево-судинної, дихальної та інших систем організму, підвищується працездатність, розвиваються фізичні якості, виробляються такі вольові якості як цілеспрямованість, завзятість, уміння переносити труднощі, боротися з втомою, неминуче виникаючим в процесі тривалих змагань.
Спортивна ходьба класифікується в залежності від місця проведення змагань (доріжка стадіону, шосе). На стадіоні скороходи змагаються на дистанціях 3 км, 5 км, 10 км, 20 км, 50 км і в годинної ходьби, а по шосе на 15 км, 20 км, 25 км, 30 км і 50 км. Учасники змагань зобов'язані дотримуватися певних правил, головне з яких - постійний контакт спортсмена з доріжкою (опора однією або обома стопами). При появі безопорного положення (фаза польоту), коли спортсмен фактично переходить на біг, згідно з правилами, він знімається зі змагань.
Біг - природний спосіб найбільш швидкого пересування людини - є головним видом легкої атлетики. Зазвичай саме біг буває головною частиною всіх змагань. Крім того, біг є складовою частиною багатьох інших легкоатлетичних вправ, таких як: стрибки в довжину, висоту, з жердиною, метання списа. Також біг використовується як важливий засіб тренування в інших видах спорту.
Застосовуючи на заняттях різні форми бігу, змінюючи довжину дистанцій і швидкість їх пробіганий, можна досягти великих результатів в цілеспрямованому впливі на організм що займаються. У процесі тренування відбуваються позитивні функціональні та морфологічні зміни в багатьох системах організму, особливо в серцево-судинній і дихальній системах; розвиваються і удосконалюються фізичні якості. Фізіологічні зрушення в організмі визначаються інтенсивністю та тривалістю тренувальної роботи.
Тренування в спринтерському і бар'єрному бігу сприяє розвитку сили, швидкості, координації рухів. Виконуючи роботу максимальної інтенсивності, спринтери і бар'єрист досягають високого рівня анаеробної продуктивності. Біг на середні і довгі дистанції пред'являє великі вимоги до функцій дихання і кровообігу. У процесі тренування у спортсменів, виступаючих на цих дистанціях, відбувається значне зростання серцевої продуктивності і кисневого обміну за одиницю часу. Марафонський біг відноситься до роботи помірної інтенсивності. Поряд з функціональним вдосконаленням він сприяє зростанню аеробних можливостей спортсменів.
Крім значного впливу на різнобічний фізичний розвиток організму людини біг служить прекрасним засобом зміцнення здоров'я, активного відпочинку, має гігієнічне значення. Одним з таких засобів є тривалий біг з невеликою швидкістю в лісі, парку або по пересіченій місцевості.
У легкій атлетиці біг підрозділяється на гладкий, з перешкодами, естафетний і в природних умовах. Гладкий біг проводиться на біговій доріжці по прямій або по колу на певну дистанцію або на час. У гладкому бігу розрізняють біг на короткі дистанції від 30 до 400 м, на середні - від 500 до 2000 м, на довгі - від 3 000 до 10 000 м, на наддовгі - 20 км, 25 км, 30 км, годинний і двогодинної біг .
Біг до 400 м включно проводиться по окремих доріжках для кожного бігуна. Біг на інші дистанції проводиться за загальною доріжці. Час, витрачений на проходження встановленої дистанції, фіксується секундоміром. У часовому і двогодинному бігу, обмеженому часом, результат визначаться завдовжки дистанції (в метрах), пройденої за цей час.

Біг з перешкодами має два різновиди: 1) бар'єрний біг, проведений на біговій доріжці на дистанціях 60, 80, 100, 110, 200, 300 і 400 м з однотипними перешкодами, розставленими рівномірно на дистанції; 2) власне біг з перешкодами (стипль- чез) на дистанціях 1500, 2000 і 3000 м.
Естафетний біг - командний біг, в якому дистанція розділяється на етапи. Різновиди естафетного бігу залежать від довжини і кількості етапів: а) на короткі дистанції - 460 м, 4100м, 4200 м, 4400 м, б) на середні дистанції - 5500 м, 3800 м, 4800 м, 101 000 м, 41 500 м; в) на змішані дистанції - 400 + 200 + 200 + 100 м, 800 + 400 + 200 + 100 м. Крім того, широко культивуються естафети вулицями міст з довільною довжиною етапів.
До бігу в природних умовах відноситься крос по пересіченій місцевості на найрізноманітніші дистанції (від 500 м до 14 км), а також біг по шосе 15, 20, 30 км і 42 км 195 м (марафонський біг).
Стрибки в легкій атлетиці поділяються, залежно від подоланого (вертикального або горизонтального) простору, на стрибки у висоту і з жердиною, стрибки в довжину та потрійний стрибок. Вони виконуються з місця та з розбігу. Стрибки з місця не включені в змагання, а використовуються як засіб тренування і в якості тестів для визначення рівня фізичної підготовленості.
Стрибки в довжину виконуються різними способами: а) «зігнувши ноги»; б) «прогнувшись»; в) «ножиці». У стрибках у висоту планка може долатися наступними способами: «перешагіваніем», «перекатом», «хвилею», «перекидним», «Фосбері-флоп».
Потрійний стрибок складається з послідовно виконуються «стрибка», «кроку» і «стрибка». Стрибок з жердиною вчиняється за допомогою рухомої опори - жердини.
При заняттях легкоатлетичними стрибками вдосконалюється вміння володіти своїм тілом і концентрувати зусилля; розвиваються швидкісно-силові якості, стрибучість, які необхідні не тільки легкоатлетам, але і представникам інших видів спорту (баскетболістам, волейболістам і т. д.).
Метання - це вправи швидкісно-силового характеру, метою яких є переміщення снарядів у просторі на можливо більшу відстань. Метання характеризуються максимальними короткочасними (вибуховими) зусиллями не тільки м'язів плечового пояса, тулуба, але і ніг.
Метання класифікуються в залежності від характеру розбігу і способу виконання на 3 види: 1) з розбігу кидком із-за голови - метання списа, гранати; 2) з розгону снаряда обертанням - метання диска, молота; 3) з повороту або зі стрибка поштовхом - штовхання ядра.
Заняття метаннями сприяють розвитку швидкісних, силових, швидкісно-силових якостей, гнучкості, координації рухів.

Легкоатлетичне багатоборство складається з різних видів бігу, стрибків і метань. Називають багатоборстві за кількістю вхідних в нього видів (семиборство, десятиборстві і т. д.).
Класичними видами багатоборства є: у чоловіків - десятиборстві, у жінок - семиборстві. До складу десятиборства входять: 100 м, довжина, ядро, висота, 400 м, 110 м з / б, диск, жердина, спис, 1 500 м. У жінок у семиборстві входять наступні види: 100 м з / б, ядро, висота , 200 м, довжина, спис, 800 м. До некласичним видам багатоборства відносяться: восьміборье для юнаків (100 м, довжина, висота, 400 м, 110 з / б, жердина, диск, 1 500 м); п'ятиборство для дівчат (100 м з / б, ядро, висота, довжина, 800 м). Види, які входять до складу багатоборства, визначаються спортивною класифікацією, заміна видів не припустима.
Багатоборства пред'являють дуже високі вимоги до займаються. Крім високої технічної майстерності їм потрібні швидкість спринтера, сила метальника, стрибучість і спритність стрибуна, гнучкість і сміливість бар'єриста і жердинників, витривалість бігуна на середні дистанції. А виконання програми багатоборства в цілому вимагає загальної витривалості і високого рівня вольових якостей.



Завдання для учнів 4-А класу (07.04.2020)


 Записати у зошиті правила безпеки життедіяльності під час занять фізичними вправами, сфотографувати надіслати на електронну адресу.
Комплекс загально розвивальних  на місці




 Виконувати комплек і зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com






1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс).
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3 - зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        

7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 - зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.



Згинання та розги­нання рук в упорі лежачи
(кількість разів)
Хл. від підлоги
3 підходи по 8р.
Дівч. від лави
3 підходи по 4р.
Піднімання тулуба в сід
Хл.
3 підходи по 10р.
Дівч.
3 підходи по 8р.
Присідання
Хл.
3 підходи по 15р.
Дівч.
3 підходи по 10р.

 Виконувати вправи -  зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com(07.04.2020р)



Завдання для учнів 5-А , 6-А класів (07.04.2020)


Записати у зошиті правила безпеки життедіяльності під час занять фізичними вправами, сфотографувати надіслати на електронну адресу.

 Виконувати комплек і зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com




Комплекс загально розвивальних вправ.

1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс).
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3 - зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        

7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 - зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.



Виконувати вправу "Скелелаз" 3 підходи по 20р.








Виконувати вправу "Жабка" з В.П. упор лежачи - 3 підходи по 10 р.



Виконувати вправу "Планка" в упорі лежачи 3 підходи по 30с.

Виконувати вправи -  зняти на відео, надіслати на почту   lyanatovt@gmail.com(07.04.2020р)




Завдання для учнів 7-А , 8--Б класів (07.04.2020)


Записати у зошиті правила безпеки життедіяльності під час занять фізичними вправами, сфотографувати надіслати на електронну адресу.

 Виконувати комплек і зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com








Комплекс загально розвивальних вправ.

1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс).
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3 - зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        

7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 - зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.



- Виконувати піднімання тулуба за 30 с. на кількість разів.

- Виконувати згинання і розгинання рук в упорі лежачи: хл.-25р., дв.-12р.

- Виконувати піднімання ніг під кутом 90 грасусів з положення лежачи 20р.



Виконувати вправи -  зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com (07.04.2020р)






Завдання для учнів 9-А  класу (07.04.2020)



Записати у зошиті правила безпеки життедіяльності під час занять фізичними вправами, сфотографувати надіслати на електронну адресу.

Вигадати свій комплек зально розвивальних вправ не меньше ніж на 5 хв.  і зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com





- Виконувати піднімання тулуба за 30 с. на кількість разів.

- Виконувати згинання і розгинання рук в упорі лежачи: хл.-30р., дв.-15р.

- Виконувати піднімання ніг під кутом 90 грасусів з положення лежачи 25р.



Виконувати вправи -  зняти на відео, надіслати на електронну адресу   lyanatovt@gmail.com (07.04.2020р)





Дякую всім хто приймав участь  у Флеш-мобі «#WhiteCard» («Біла картка»), пройдіть за посиланням яке у мене на фейсбуці і проголосуйте лайком. 


https://www.facebook.com/groups/442392799743938/permalink/541557293160821/



Завдання для учнів 2-А,3-А, 4-А, 5-А, 6-А, 7-А, 8-Б, 9-А, 10-А класів 

Увага конкурс для учнів 2-10 класів! 
Інформація про Флеш-моб «#WhiteCard» («Біла картка») 
За ініціативи Міжнародного олімпійського комітету та за підтримки Організації Об’єднаних Націй 6 квітня весь світ відзначатиме Міжнародний день спорту заради розвитку та миру (International Dayof Sport for Development and Peace), яке відзначається всім Світом.
Воно порівняно нове свято в календарі міжнародних та всесвітніх дат, встановлених Організацією Об’єднаних Націй. 23 серпня 2013 р. Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, якою зазначалося, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність - запорука загального процвітання й добробуту».
Як зазначається у відповідній оонівській резолюції, спорт, який є одним із інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розумінню і соціальній інтеграції, як на місцевому, так і на національному і міжнародному рівнях. Його внутрішні цінності, такі як командний дух, чесність, дисциплінованість, повага до супротивника і правил гри сприймаються в усьому світі і можуть застосовуватися для зміцнення солідарності, соціальної згуртованості та мирного співіснування.
Спорт об’єднує нас навколо позитивних цінностей і сприяє зміцненню культурі діалогу за межами національних кордонів. Історія спорту свідчить про те, що він здатен руйнувати стереотипи, ініціювати і посилювати рух за права і гідність кожної людини, привертаючи до них увагу всього світу.
Під час Флеш-мобу учасники знімають відео або фотографуються з білої картою в руці - це символічна дія на противагу червоній картці, яка означає найбільш серйозне порушення, допущене спортсменом. Білий колір, навпаки, символізує чесність і конструктивний підхід у спорті. Підняття білої картки символізує позитивну силу спорту і означає справедливе відношення та надання рівних можливостей усім, хто бажає долучитися до здорового способу життя, мир, нейтральність і зобов’язання діяти спільно заради кращого світу.
Флеш-моб може бути запальною руханкою, танцями, підтягування на поперечині, стрибками з напівприсяду, згинання та розгинання рук в упорі лежачи, піднімання тулуба, створення великих літер або символів тощо. Вітається креативність, цікавіть, новизна.

Завдання: сфотографуватися або зняти невеличке відео обов’язково з білим аркушем під час виконання фізичних вправ. (Аркуш можно покласти біля себе, причепити на себе або на щось тілько щоб аркуш був формату А4 - рівнесенький, чистесенький) 

Усі, хто виконає завдання, отримає оцінку, а найкращі відео  будуть заохочені подарунками!
Надіслати до 28.03.2020 на почту  lyanatovt@gmail.com



16.03.2020 -23.03.2020 завдання для учнів 2-10 класів

Виконувати комплекс вправ
1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.
2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.
3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.
4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити4-6 разів.
5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс).
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.
Повторити 3-5 разів кожною ногою.
6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3- зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        
7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 -зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.
8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.
9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.
10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.
11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.

ПОВТОРИТИ  Інструкцію №1,2,3

Інструкція №1
з охорони праці під час проведення навчальних занять в спортивному залі та на спортивних майданчиках

1.         Усі учні зобов'язані пройти медичний огляд.
1.1.На підставі даних про стан здоров'я і фізичний розвиток учнів розподіляють для занять фізичними вправами на медичні групи: а) основну; б) підготовчу; в) спеціальну.
1.2.Учнів, які не пройшли медичного огляду, до уроків фізичної культури не допускають.
1.3.Учні, тимчасово звільнені від занять, зобов'язані бути присутніми на уроках фізичної культури. При цьому допускається їх залучення вчителем до підготовки занять. Тимчасове звільнення від "занять фізичними вправами допускається з дозволу медичного персоналу школи.
1.4.      Після перенесення хвороб учнем необхідно взяти дозвіл на відвідування уроків фізичної культури у лікаря.
2.         Без дозволу вчителя забороняється учням заходити у спортзал і перебувати у спортивному залі.
2.1.      Учні заходять у спортивний зал, виходять на спортивний майданчик у спортивному взутті та спортивній формі, відповідно до пори року і погодних умов. Заходити у спортивний зал у брудному взутті забороняється.
2.2.Після дзвінка на урок, по команді вчителя, учні шикуються в спортивному залі, на спортмайданчику.
2.3.Без дозволу вчителя учням забороняється користуватися спор­тивним обладнанням та інвентарем.
2.4.Не дозволяється учням виконувати вправи на спортивних при­ ладах (снарядах) без присутності і страхування вчителя, а також маючи на собі різного виду прикраси. Не дозволяється приносити речі, які не потрібні на уроці або заважають його проведенню.
2.5.Учні зобов'язані берегти шкільне спортивне обладнання та спортінвентар, не псувати його, не смітити, не приносити продукти харчування у спортзал.
2.6.Під час виконання вправ на спортивних приладах (снарядах) учні зобов'язані бути дисциплінованими, уважними, точно виконувати вказівки вчителя.
2.7.Без команди вчителя не переходити від одного приладу (снаряда) до іншого. При виконанні вправ потоком необхідно дотримуватися належного інтервалу, не штовхатися, не зупинятися, не ставити підніжок.
2.8.Під час проведення занять з метання не можна перебувати в зоні кидка, перетинати цю зону. Не можна повертатися спиною до напряму польоту об'єкта метання. Забороняється виконувати метання без дозволу і відома вчителя.
2.10.При виконанні вправ на спортивних приладах (снарядах)необхідно знаходитись на безпечній відстані від місця виконання, не заважаючи один одному, дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
2.11.Забороняється користуватися несправним спортивним інвентарем та обладнанням.
2.12.Учні повинні вміти правильно виконувати і страхувати один-одного під час виконання фізичних вправ та елементів.
2.13.Учні зобов'язані підтримувати чистоту та порядок у спортзалі, роздягальнях, на спортмайданчику.
3.Учні зобов'язані попередити вчителя:
1) про наявність документів про звільнення після хвороби;
2) про погане самопочуття;
3) якщо вийшло з ладу спортивне обладнання;
4) про травмування під час уроку.
4. Увипадку отримання травми попередити вчителя, надати медичну допомогу, якщо необхідно викликати швидку медичну допомогу за телефоном 03, а у випадку пожежі - викликати пожежну службу за телефоном 01.
5. Після закінчення уроку учні прибирають робоче місце, переодягаються і організовано виходять із спортивного залу.

Інструкція №2
з охорони праці під час занять легкою атлетикою
І. Загальні положення

Взуття учнів має бути на підошві, що виключає ковзання, щільно облягати ногу і не заважати кровообігу.
Під час проведення занять з метання не можна перебувати в зоні кидка, перетинати цю зону. Перебуваючи поблизу зони метання, не можна повертатися спиною до напрямку польоту об'єкта метання.
Забороняється виконувати довільні кидання, залишати без нагляду спортивний інвентар для поштовхів і метання, зокрема інвентар, який не використовується в даний момент на уроці.
Зберігати і переносити спортивний інвентар для метання треба в спеціальних укладках.
II. Вимоги безпеки перед початком занять
Ретельно розпушуйте пісок у ямі для стрибків у довжину і висоту. Граблі після розпушування піску кладіть в стороні зубцями вниз. Перед стрибками покладіть під п'яти гумові прокладки. Перед метанням м'яча, гранати у мокру погоду витирайте їх ганчіркою. Перед метанням м'яча, гранати подивіться, чи немає людей у напрямі метання.
III. Вимоги безпеки під час занять
Під час групового старту на короткій дистанції біжіть тільки по своїй доріжці. Не допускайте різких зупинок.
Не виконуйте стрибків на нерівному, пухкому і слизькому ґрунті. Ретельно розпушуйте пісок у ямі - місці приземлення. Не приземляйтеся на руки.
Не подавайте м'яч, гранату кидком. Не переходьте через місця, на яких проводяться заняття з метання, бігу і стрибків.
Будьте особливо уважними, виконуючи вправи з метання. Не стійте під час групових занять праворуч від метальника, не ходіть за приладами (снарядами) без дозволу вчителя.
Отримуючи у сиру погоду м'яч, гранати, витирайте їх на сухо. Граблі й лопати не залишайте в стрибкових ямах та кладіть їх зубцями донизу.
IV. Вимоги безпеки після закінчення занять
Після занять ретельно вимийте руки з милом. Якщо під час занять з'явиться біль у руках, почервоніння шкіри або натерті місця (водяні пу­хирі) на долонях, припиніть заняття і зверніться за порадою й допомогою до лікаря, медичної сестри.
Забрати із спортивного майданчика непотрібний спортінвентар, поставити граблі, лопати у складські приміщення. Вивести школярів зі спортмайданчика до роздягальні (класу).
V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
При отриманні травми вчитель повинен надати першу медичну допомогу та звернутись до лікаря.
У разі отримання важких травм викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Інструкція
з охорони праці № 3
для учнів під час проведення занять з футболу
на уроках фізичної культури
1. Загальні положення інструкції з охорони праці на заняттях з футболу
1.1. Інструкція з охорони праці для учнів під час проведення занять з футболу на уроках фізичної культури розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці".
1.2. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учнів 1-11 класів під час проведення занять з футболу на уроках фізичної культури у спортивному залі та на спортивному майданчику, а також виховних заходів та позашкільних занять з предмету фізична культура.
1.3. Дана інструкція з охорони праці розроблена для учнів загальноосвітніх шкіл, що виконують на уроках фізичної культури різні вправи по футболу і беруть участь безпосередньо в самій грі.
1.4. Уроки з футболу включають в себе наступні розділи:
а)Технічна підготовка
б)Тактична підготовка.
в) Швидкісно-силова підготовка:
Розвиток стрибучості.
Розвиток швидкості.
Розвиток реакції.
1.5. До уроків з футболу допускаються учні основної медичної групи, які вивчили інструкцію.
Заняття проводяться на стадіоні і у спортивному залі.
1.6. Учні займаються на уроці в спортивній формі і взутті встановленого зразка з урахуванням всіх санітарно-гігієнічних вимог і норм.
1.7. Учні, які не допущені до занять, через відсутність належної спортивної форми, хвороби, погане самопочуття і ін., мають бути присутні на уроці.
Урок починається і закінчується за дзвінком відповідно до розкладу.
2. Вимоги безпеки перед початком заняття футболом на уроці фізкультури
2.1. На перерві учні переодягаються в роздягальнях в належну спортивну форму. У роздягальнях дотримується чистота і порядок.
Кожен клас складає свої речі окремо від іншого.
2.2. Урок починається за дзвінком з шикування.
2.3. Перед вивченням нової теми учні проходять інструктаж з охорони праці, про що робиться запис у відповідному журналі реєстрації проведення інструктажу з питань охорони праці.
3. Вимоги безпеки на уроці фізкультури під час занять футболом
3.1. На уроках з футболу учні виконують програмні вправи і здають навчальні нормативи, згідно з якими отримують поточні, підсумкові і четвертні оцінки.
3.2. На заняттях з футболу учні виконують наступні вимоги:
-без дозволу вчителя забороняється брати і кидати м'ячі;
-обов'язково виконувати загальну і спеціальну розминки;
при виконанні вправ з м'ячами, м'ячі передавати точно, не різко, по команді вчителя -фізкультури зупиняти м'яч ногою;
-під час роботи з м'ячами бути уважним, зібраним, виконувати команди і розпорядження вчителя фізкультури;
-під час навчальної гри дотримуватися правил, вести себе коректно по відношенню до суперника;
-учням опановувати основними прийомами поводження з м'ячем на місці і в русі в полегшених умовах і при обліку основних тактичних правил;
-під час технічного тренування учень повинен приділяти однакову увагу розминці і розвитку обох ніг;
-учням займатися тільки на добре підготовленому полі.
3.3. За воротами та в 10 метрах від поля не повинні знаходитися сторонні особи.
3.4. На уроках з футболу учні опановують методами самоконтролю. При поганому самопочутті на уроці фізкультури учень повинен припинити заняття, повідомити вчителя і звернутися в медпункт школи.
4. Вимоги техніки безпеки після закінчення заняття футболом
4.1. За командою вчителя фізкультури, учні організовано будуються в шеренгу.
4.2. Після підведення підсумків, повідомлення оцінок, домашнього завдання, учні ладом залишають спортивний майданчик і розходяться по роздягальнях, уникаючи зіткнень.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях при занятті футболом
5.1. В процесі роботи попереджати виникнення аварійних ситуацій:

-не приносити отруйні речовини і не розпорошувати їх в роздягальнях, спортивних приміщеннях, на території школи;
-не приносити вибухонебезпечні речовини;
-не йти самовільно з уроку;
-не залишатися роздягальнях на час уроку;
-в разі аварійної ситуації, слідувати вказівкам вчителя фізичної культури.



Відповісти на запитання 
Відповіді надсилати - lyanatovt@gmail.com

1. Що являли собою Олімпійські ігри у стародавній Греції?
 2. На честь кого проводили античні Олімпійські ігри?
 3. Де відбувалися Олімпійські ігри Стародавньої Греції?
 4. У якій грецькій державі проводили Олімпійські ігри?
 5. У якій частині Греції розташоване шановане греками святилище Олімпія?
 6. У долині якої річки відбувалися Олімпійські ігри?
 7. Біля підніжжя якої гори проводили стародавні Олімпійські ігри?
 8. Який рік вважають датою проведення перших Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
 9. Як часто відбувались Олімпійські ігри у Стародавній Греції?
 10. Як довго тривали перші Олімпійські ігри у Стародавній Греції?
 11. У якому виді спорту змагалися атлети під час проведення перших Олімпійських ігор?
 12. Хто мав право на участь в олімпійських змаганнях у Стародавній Греції?
 13. Перед початком олімпійських змагань герольд запитував у глядачів, чи знають вони, що-небудь негативне про атлета. Учасник давньогрецьких Олімпійських ігор, перш за все, мав бути гідним громадянином, а потім уже спортсменом. Що означали вигуки глядачів “Axios, Axios, Axios”?
 14. До 720 р. до н. е. стегнові пов’язки були спортивною формою атлетів. Сказання свідчить, що під час змагань з бігу на іграх 15-ї Олімпіади з атлета спала стегнова пов’язка, або він сам її скинув, щоб полегшити біг. З того часу атлети почали змагатися оголеними. Як звали цього олімпіоніка?
 15. Як були вдягнені учасники Олімпійських ігор?
 16. Яке взуття використовували учасники Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
 17. Як називали в Стародавній Греції суддів олімпійських змагань?
 18. Скільки суддів обслуговували Олімпійські ігри в період їхнього розвитку?
 19. Скільки часу навчалися в Елліді обрані судді (елладоніки) перш ніж починали виконувати свої обов’язки в Олімпії?
 20. Хто з учасників Олімпійських ігор Стародавньої Греції перед початком змагань давав клятву Зевсові Олімпійському, що не допустить нечесних прийомів боротьби і буде дотримуватись регламенту змагань?
 21. Спеціальні посланці сповіщали правителям давньогрецьких міст-держав точний час початку проведення Олімпійських ігор та оголошували період загального миру. Як називають цих посланців?
 22. За який термін до початку Олімпійських ігор посланці сповіщали дату початку святкувань?
 23. У давнину Олімпійські ігри вважали національним святом та оголошували днями загального миру. Війни зупиняли, ніхто не мав права застосовувати зброю і навіть вносити її на територію Еліди. Олімпійське перемир’я уклали й записали царі Спарти, Еліди та Піси – Лікург, Іфіт та Клейстен. Воно тривало стільки, скільки було необхідно часу для прибуття в Олімпію, підготовки атлетів до Ігор, участі у змаганнях та повернення додому. Скільки часу тривав період священного перемир’я під час проведення стародавніх Олімпійських ігор?
 24. Яку назву мала традиція, за якою всім містам-державам заборонялося вести війни в період проведення Олімпійських ігор?
 25. Де розміщувалися глядачі олімпійських змагань у Стародавній Греції?
 26. Скільки глядачів мали змогу спостерігати олімпійські змагання в Стародавній Греції?
 27. Стародавні греки не мали календаря. Ведучі літочислення, вони повинні були встановити відправну точку. За давньогрецьким істориком відлік часу греки почали вести за Олімпіадами – найвизначнішими подіями мирного життя. Як звали давньогрецького історика, який увів точку відліку часу за Олімпіадами?
 28. Що таке Олімпіада?
 29. Відрізок часу між двома Олімпійськими іграми стародавні греки вважали Олімпійським роком, або Олімпіадою. Скільки він тривав?
 30. Як називають сказання та історії, що прославляють діяння героїв, які боролися з природними або надприродними стихіями та істотами, жертвували собою заради батьківщини чи своїх ідеалів?
 31. В одній із од давньогрецького поета Піндара йдеться про те, що започаткування Олімпійських ігор пов’язане з іменем героя – сина Зевса, який після очищення стаєнь Авгія, а потім і перемоги над самим царем Еліди, указав місце, де мало відбуватися свято на честь його батька – перші Олімпійські ігри. Як звали героя?
 32. Засновником Олімпійських ігор вважають Геракла. Під яким ім’ям він був відомий у Римі?
 33. За стародавньою легендою Геракл на честь своєї перемоги над царем Еліди посадив оливковий гай, який згодом стали вважати священним. Яку назву він мав?
 34. Один з міфів розповідає, що античному богові вдалося перемогти свого батька Кроноса у боротьбі за пануванням над світом. На його честь у майбутньому стали проводити Олімпійські ігри. Як звали античного бога?
 35. Текст встановлення священного перемир’я між грецькими містами-полісами Спартою, Пісою та Елідою викладено на бронзовому диску, який зберігався в Олімпії. Яку назву він має?
 36. Яке з семи чудес стародавнього світу знаходилося в Олімпії?
 37. Статую Зевса Олімпійського виготовили із цінних порід дерева, слонової кістки, золота, коштовного каміння, вона мала висоту 17 м та вражала своєю величчю. Як звали давньогрецького скульптора, який створив це диво?
 38. Яку довжину мала бігова доріжка стадіону в Олімпії?
 39. Скільки атлетів брали участь у одному забігу на олімпійському стадіоні?
 40. Як називали лінію старту на олімпійському стадіоні?
 41. Як називали місце, розташовувалися елладоники (судді) олімпійських змагань?
 42. Серед спортивних споруд Олімпії був іподром. Змагання з якого виду спорту проводили на іподромі?
 43. Відомо, що давньогрецький стадіон мав прямокутну форму. Яку форму мав стародавній іподром?
 44. Яку довжину мав іподром в Олімпії?
 45. Що таке «мета» на стародавньому стадіоні чи іподромі?
 46. Як називали головний принцип життєдіяльності давніх греків?
 47. Гармонійний розвиток людини був основою виховання в Стародавній Греції. Чого не вміла людина, яку Платон називав «кульгавою»?
 48. Як називали заклад, у якому розпочиналося навчання і виховання хлопчиків у Стародавній Греції?
 49. Яку назву мав навчальний заклад, де продовжували навчання хлопці після досягнення 15-літнього віку?
 50. Як називали навчальний заклад, де юнаки продовжували навчання з 18 до 20 років як майбутні воїни?
 51. Кого стародавні греки називали періодоніками?
 52. Який вид змагань був першим на Олімпійських іграх?
 53. Де проводили перші змагання у Стародавній Греції?
 54. Якої довжини була мінімальна дистанція бігу на Олімпійських іграх у Стародавній Греції?
 55. Скільком метрам відповідав забіг на 1 стадій?
 56. Згідно з легендою Геракл відміряв своїми стопами дистанцію для змагання з бігу на Олімпійських іграх – 1 стадій. Скількома стопами Геракла вона вимірювалась?
 57. Як фіксували перемогу в забігу на 1 стадій?
 58. Яку назву мав забіг на 1 стадій?
 59. Яку назву мав забіг на 2 стадія?
 60. Як називали забіг на довгу відстань від 7 до 24 стадій?
 61. Яку назву мав забіг у повному озброєнні, що входив до програми Олімпійських ігор?
 62. Протягом скількох Ігор Олімпіад атлети змагались лише з бігу на один стадій?
 63. Як називали групу учасників походу до Колхіди, які започаткували один із найскладніших видів олімпійських змагань – пентатлон?
 64. Як звали давньогрецького міфічного героя, який очолив похід за золотим руном?
 65. Починаючи з 33-ї Олімпіади до програми Ігор уводять панкратіон. Що поєднує цей вид спорту?
 66. Який вид спорту ніколи не входив до програми Олімпійських ігор Стародавньої Греції?
 67. На якій арені відбувалися борцівські герці?
 68. У випадку, якщо перемога у борцівському герці діставалася легко, стародавні греки казали:»Він переміг, навіть не … ». Які слова закінчували фразу?
 69. Який вид змагань давньогрецький історик Плутарх називав найвправнішим і наймудрішим?
 70. На яких тваринах, окрім коней, проводили змагання на Іграх античних Олімпіад?
 71. Чи входив до програми Олімпійських ігор Стародавньої Греції естафетний біг з факелом?
 72. Чи входили до програми Олімпійських ігор Стародавньої Греції змагання юнаків?
 73. Чи мали право жінки брати участь в Олімпійських іграх Стародавньої Греції?
 74. Кому з жінок дозволяли бути присутнім на Олімпійських іграх Стародавньої Греції?
 75. Жінкам дозволяли спостерігати за подіями, що відбувалися в Олімпії, тільки з пагорбів Типая та Лапута, розташованих на лівому березі річки Алфей. Що чекало на жінку, яка порушила кордон священного Алтиса?
 76. За свідченнями давньогрецького літописця Павсанія, лише одна жінка потрапила на олімпійський стадіон і уникла страти. Як її ім’я?
 77. Стародавні греки приділяли велику увагу фізичній досконалості жінок. Спеціально для них організовувались кожні чотири роки Ігри для жінок. Яку назву мали ці Ігри?
 78. Які види змагань входили до програми ігор Гери?
 79. У якому одязі виступали учасниці ігор Гери?
 80. Де проводили змагання з бігу на Іграх Гери?
 81. Чи дозволяли чоловікам бути присутніми на Іграх Гери?
 82. Що отримували в нагороду переможниці Ігор Гери?
 83. Скільки жінок були розпорядницями Ігор Гери?
 84. Кого нагороджували на олімпійських змаганнях?
 85. Як називали переможців Олімпійських ігор у Греції?
 86. Як звали першого олімпійського чемпіона?
 87. Чим нагороджували переможців Олімпійських Ігор у Стародавній Греції?
 88. Як греки тлумачили перемогу на Олімпійських іграх?
 89. Перемога в цьому виді змагань була особливо почесною у стародавніх греків. Про який вид змагань йдеться?
 90. Як звали відомого математика й філософа – переможця Олімпійських ігор?
 91. У якому виді спорту Піфагор переміг на олімпійських змаганнях?
 92. Як довго мав готуватися атлет, щоб його допустили до участі в Олімпійських іграх?
 93. Для відновлювання атлети використовували теплі ванни і лазні. Що ще давало змогу відновити силу спортсменів?
 94. Кого вважають засновником сучасного олімпійського руху?
 95. Де й коли було прийняте рішення про відродження Олімпійських ігор?
 96. У якому університеті відбувся Міжнародний атлетичний конгрес, на якому ухвалили рішення про відродження Олімпійських ігор?
 97. Який орган створено на Конгресі відродження Олімпійських ігор?
 98. Представників яких континентів не було у складі першого МОК?
 99. Який основоположний документ МОК прийняли на конгресі?
 100. Кого учасники Конгресу обрали першим президентом МОК?

https://drive.google.com/…/1p9JTC_WPHaqbtz1Zep00VqKhkE…/view - «Енциклопедії олімпійського спорту в запитаннях і відповідях»

ВИКОНУВАТИ: нахил ту­луба вперед із поло­ження сидячи (см),  згинання та розги­нання рук в упорі лежачи (кількість разів), піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів).

5 клас
Показники фізичних якостей
Рівень компетентності
низький
середній
достатній
високий
Гнучкість: нахил ту­луба вперед із поло­ження сидячи (см)
Хл.
До 2
2
3
5
Дівч.
До 5
5
7
10
Згинання та розги­нання рук в упорі лежачи
(кількість разів)
Хл. 
До 4
4
7
10
Дівч. 
До 4
4
6
8
Піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів)
Хл.
До 10
10
16
20
Дівч.
До 9
9
15
19

6 клас
Показники фізичних якостей
Рівень компетентності
низький
середній
достатній
високий
Гнучкість: нахил тулуба вперед із по­ложення сидячи (см)
Хл.
До2
2
4
6
Дівч.
До 6
6
8
11
Згинання та розги­нання рук в упорі лежачи (кількість разів)
Хл. 
До 6
6
10
14
Дівч. 
До 5
5
7
9
Піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів)
Хл.
До 11
11
17
21
Дівч.
До 10
10
16
20

7 клас
Показники фізичних якостей
Рівень компетентності
низький
середній
достатній
високий
Гнучкість: нахил тулуба вперед із по­ложення сидячи (см)
Хл.
До 2
2
4
7
Дівч.
До 7
7
9
12
Згинання та розги­нання рук в упорі ле­жачи (кількість разів)
Хл. 
До 9
9
14
18
Дівч. 
До 6
6
9
12
Піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів)
Хл.
До 12
12
18
22
Дівч.
До 11
11
17
21
8 клас
Показники фізичних якостей
Рівень компетентності
низький
середній
достатній
високий
Гнучкість: нахил тулуба вперед із по­ложення сидячи (см)
Хл.
До 2
2
5
8
Дівч.
До 8
8
10
13
Згинання та розги­нання рук в упорі лежачи
(кількість разів)
Хл.
До 10
10
15
20
Дівч. 
До 7
7
10
13
Піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів)
Хл.
До 13
13
19
24
Дівч.
До 12
12
18
23
9 клас

Показники фізичних якостей
Рівень компетентності
низький
середній
достатній
високий
Гнучкість: нахил ту­луба уперед із поло­ження сидячи (см)
Хл.
До 2
2
5
9
Дівч.
До 9
9
11
14
Згинання та розги­нання рук в упорі лежачи
(кількість разів)
Хл. 
До 12
12
18
25
Дівч. 
До 8
8
12
15
Піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів)
Хл.
До14
14
20
26
Дівч.
До 13
13
19
25


10 клас (дівчата)
Показники фізичних якостей
Рівень компетентності
низький
середній
достатній
високий
Гнучкість: нахил ту­луба уперед із поло­ження сидячи (см)
Дівч.
До 9
11
14
18
Згинання та розги­нання рук в упорі лежачи
(кількість разів)
Дівч. 
До 8
12
15
20
Піднімання тулуба в сід за 30 с (кількість разів)
Дівч.
До 13
19
25
30

Виконати до 23.03.2020


Комментариев нет:

Отправить комментарий